Padl rekord návštěvnosti Hudebního divadla Karlín. Částka poskytnutých darů přesáhla 2 miliony

31. 3. 2020

POTLESK VE STOJE Z PRÁZDNÉHO HLEDIŠTĚ

ANEB KDYŽ JE KOLAPS WEBU ÚSPĚCH

 

Potlesk, nástup na děkovačku, úklon, opona, pokračující potlesk, úklon, neutichající potlesk… To byla realita konce února v Hudebním divadle Karlín. Kulisy z muzikálu Legenda jménem Holmes, na jevišti Václav Noid Bárta s Ivou Pazderkovou, výborné herecké i pěvecké výkony, ale ticho… To je realita konce března. V divadle liduprázdné hlediště, ale díky streamovanému přenosu rekordní návštěvnost a virtuální potlesk ve stoje.

 

„Bylo to hodně speciální hrát a zpívat bez publika. Přesto jsme cítili, že nás lidé sledují a díky tomu, že přispíváme na dobrou věc, mělo vystoupení speciální rozměr a energii,“ shodli se po premiéře charitativního projektu Hudební divadlo Karlín ŽIVĚ Václav Noid Bárta s Ivou Pazderkovou. O páteční živý přenos byl u diváků tak velký zájem, že u webových stránek divadla došlo k dočasnému výpadku. „Za technické nedokonalosti se omlouváme, situace se už nebude opakovat. Na druhé straně je to pro nás skvělá zpráva, že byl o vystoupení takový zájem,“ uvedl ředitel divadla Egon Kulhánek. První dva on-line přenosy vidělo na 20 000 diváků. „S trochou nadsázky se dá říct, že padl divácký rekord Hudebního divadla Karlín, co se týká jednotlivých představení,“ doplnil Egon Kulhánek. V sobotu zase pobavil diváky streamu Ondřej Gregor Brzobohatý originálním muzikálovým pásmem s vlastní tvorbou. Živé přenosy budou pokračovat pravidelně každý pátek a sobotu od 20:00 hod.

 

500 000, 1 000 000, 2 000 000 …

Charitativní projekt je ovšem především o lidech. O lidech, kteří v dnešních dnech potřebují naši pomoc nejvíce. Senioři v domovech důchodců, v léčebnách dlouhodobě nemocných či v domovech s pečovatelskou službou jsou nejvíce ohroženými skupinami. Pomyslný standing ovation si proto zaslouží také jak firmy, které charitativní projekt podpořili, tak diváci, kteří v průběhu přenosů přispěli částkou 45 650 Kč. Výtěžek bude primárně použit na nákup zdravotnických potřeb a materiálu. Rozdělování pomoci je v jednotlivých krajích koordinováno s radními pro sociální péči. „Poděkování patří lidem, našim dlouhodobým kamarádům a partnerům, ale také těm novým, se kterými jsme se díky charitativnímu projektu poznali. Vyčíslená hodnota poskytnutých hmotných i finančních darů a služeb činila v pondělí (30. března 2020) 2 375 815 korun. Nesmírně si podpory všech vážíme, ale částku zdaleka nebereme za konečnou. V našich aktivitách pokračujeme dál,“ uvedla za organizátory jednatelka agentury COT media Gabriela Ben Ahmed. Do projektu, který vytváří platformu pro širší rámec pomoci, se zapojilo už na 30 firem a tisíce jednotlivců. „Budeme moc rádi, když se k nám připojí další firmy a lidé budou posílat příspěvek. Jakákoliv podpora má význam. S vhodnou pomocí nezapomínáme ani na nemocniční a zdravotnický personál, který má náš obdiv,“ připomněla Gabriela Ben Ahmed.

Skvělou zprávou je, že hned na konci března proběhly i první distribuce zdravotnických potřeb a materiálu, konkrétně do Domova sv. Karla Boromejského a Centra následné péče LDN Fakultní nemocnice Motol.

 

Galerie